Kino Bize

KINO BIZE ir neliels, mājīgs kinoteātris Rīgas centrā. Mūsu programmu veido jaunas, neatkarīgi producētas filmas un video no visas pasaules, kā arī tematiski veidotas retrospekcijas, lekcijas un īpašie notikumi.

BEZMAKSAS PUSDIENU SABIEDRĪBA
Free Lunch Society: Come Come Basic Income
Rež.: Christian Tod
Austrija, Vācija
2017 | 95 min.
Dokumentāla

 

Ko jūs darītu, ja jums vairs nebūtu jāuztraucas par saviem ieņēmumiem? Vēl pirms pāris gadiem vispārēji pamatienākumi tika uzskatīti kā nereāls sapnis. Ar katru dienu šī utopija kļūst arvien reālāka un spraigas diskusijas norisinās visdažādākajās politiskajās un zinātniskajās grupās. Filma "Bezmaksu pusdienu sabiedrība" sniedz padziļinātu ieskatu par garantēta minimālā iztikas minimuma idejām un meklē skaidrojumus, iespējas un pieredzes, kā tās varētu īstenot.

Globalizācija, automatizācija, Donalds Tramps. Vidusšķira ir uz sabrukšanas robežas. Pārsvarā sarunas ir par iemesliem, nevis risinājumiem. Laiks pienācis pilnīgai restrukturizācijai. Vispārēji pamatienākumi nozīmē, ka nauda tiek izsniegta ikvienam – kā cilvēciskas tiesības, par ko nav jāsniedz pakalpojums. Tālredzīga reforma vai sociāli romantiska kreiso utopija? Vispārējais pamatienākums atkarībā no veida un apjoma piedāvā ļoti dažādas ideoloģiskās vīzijas. Tā var būt bezdarbība kā salda inde, kas pavedina cilvēkus būt slinkiem, vai neatkarība no materiāliem spiedieniem, lai vairāk pievērstos savām un kopienas interesēm. Vai mums tiešām vajag eksistenciālo baiļu pātagu, lai nebūtu slinkiem, uz mūžiem paliekot televizora priekšā? Vai varbūt ienesīgs darbs sniedz mūsu dzīvei jēgu un sociālo pamatu vienkārši tāpēc, ka mēs neesamm neko citu pieredzējuši vairāku gadsimtu garumā?

Vispārējs pamatienākums ir ārkārtīgi nozīmīga ideja. Zeme, ūdens un gaiss ir dabas dāvanas. Tās ir atšķirīgas no privātīpašuma, ko cilvēki rada ar savu darbu. Dabas sniegtie labumi visiem mums pieder vienlīdzīgi. Apskatot piemērus no Aļaskas naftas laukiem līdz Kanādas prērijām, no Vašingtonas viedokļu līderiem līdz Namībijas stepēm, filma skaidro, kāda ir saikne starp bezvadītāja transportlīdzekli un vācu biljonāra un Šveices referenduma idejām. "Bezmaksas pusdienu sabiedrība" ir pirmā starptautiskā filma, kas veltīta vienam no mūsdienu svarīgākajiem jautājumiem, kas var būt izšķirīgs pavisam tuvā nākotnē.

Filma ir nominēta Kopenhāgenas kinofestivāla CPH:DOX skatītāju balvai.

Filma vācu, angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Ieteicamais vecums: 12+

Norises vieta: Kuldīgas Mākslinieku rezidence

Biļešu cenas: 2,50 EUR

Piektdien, 03.08.
19:00 - Visam ir cena / The Price of Everything (2018), Kuldīgas Mākslinieku rezidence
21:00 - Sejas, ciemi / Faces, Places (2017) , Kuldīgas Mākslinieku rezidence
23:00 - Mauricio Katelāns: tūlīt būšu atpakaļ / Maurizio Cattelan: Be Right Back (2016), Kuldīgas Pils dārzs
01:00 - Vakara ballīte, Rezidence Kafe Venta

Sestdien, 04.08.
14:00 - Darbnīca ģimenēm. Auduma maisiņi zaļākai dzīvei, Kuldīgas Mākslinieku rezidences terase
15:00 - Publiskās pusdienas, Kuldīgas Mākslinieku rezidences terase
16:00 - Lekcija. Tehnoloģijas un dizains, Kuldīgas Mākslinieku rezidence
17:00 - Noslīkt datos / You're Soaking in It (2017), Kuldīgas Mākslinieku rezidence
19:00 - Bezmaksas pusdienu sabiedrība / Free Lunch Society: Come Come Basic Income (2017), Kuldīgas Mākslinieku rezidence
22:00 - ISSP gala prezentāciju video, Kuldīgas pilsētas dārzs
23:30 - Slava sēram / Brimstone & Glory (2017), Kuldīgas pilsētas dārzs
01:00 - Vakara ballīte, Rezidence Kafe Venta

 


 

© 2012 - 2018 Kino Bize
maris.prombergs@kinobize.lv|  ieva.lange@kinobize.lv