Kino Bize

KINO BIZE ir neliels, mājīgs kinoteātris Rīgas centrā. Mūsu programmu veido jaunas, neatkarīgi producētas filmas un video no visas pasaules, kā arī tematiski veidotas retrospekcijas, lekcijas un īpašie notikumi.

DIŽAIS MUZEJS
Das große Museum
Rež.: Johannes Holzhausen
Austrija
2014 | 94 min.
Dokumentāla

 

Filma "Dižais muzejs" sniedz iespēju palūkoties ikdienas dzīves tuvplānā vienā no pasaules ietekmīgākajām kultūras un mākslas iestādēm – Mākslas vēstures muzejā Vīnē, Austrijā. “Dižais muzejs” piedāvā asprātīgu un smalka humora piepildītu skatījumu uz pasaulē slavenu un slēgtu institūciju un pats svarīgākais – tās darbiniekiem. Filma atklāj ne vien veidus kā muzeja ekspozīcija tiek uzturēta un ko tas prasa no darbiniekiem, bet arī smalki attēlo mijiedarbību starp mākslu un birokrātiju, vēsturi un nepieciešamību pēc laikmetīga skatījuma. Sākot ar apkopēju komandu un beidzot ar muzeja vadību, satrauktu mākslas vēsturnieku un pārkrāsotu Rubensa gleznu, tiek uzsvērts, ka muzejs nav vienkārši muzejs.

Filma ir veidota direct cinema stilā, bez aizkadra komentāriem vai fona mūzikas, galveno uzsvaru vēršot uz precīzu un tiešu muzeja darbības atspoguļojumu un perfektas vides radīšanu mākslai. Pateicoties režisora izsmalcinātajai novērotāja spējai, kameras un pedantiskās montāžas darbam, filmu spēs novērtēt ne tikai muzeju un mākslas pazinēji, bet arī tie, kuriem muzejs saistās ar apputējušiem gleznu rāmjiem.

Oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Izplatītājs: Kino Bize

Biļešu cenas:
standarta 4,50 Eur
studentiem, pensionāriem 3,50 Eur
muzeju darbiniekiem 2,50 Eur


 

© 2012 - 2017 Kino Bize
maris.prombergs@kinobize.lv|  ieva.lange@kinobize.lv