Kino Bize

KINO BIZE ir neliels, mājīgs kinoteātris Rīgas centrā. Mūsu programmu veido jaunas, neatkarīgi producētas filmas un video no visas pasaules, kā arī tematiski veidotas retrospekcijas, lekcijas un īpašie notikumi.

MŪRIS
D is for Divison
Rež.: Dāvis Sīmanis
Latvija, Čehija
2018 I 87 min.
Dokumentāla

 

Dāvja Sīmaņa jaunākā dokumentālā filma Mūris tapusi laika posmā no 2015. līdz 2017. gadam un ir režisora subjektīvi emocionāls un vizuāli tēlains skatījums uz Latvijas un Krievijas pierobežas reģionu, kas reizē ir arī visas Eiropas robeža ar Krieviju. Šajā teritorijā sadzīvo vairākas pasaules un vēsturiskie laiki, cilvēki, kas neatrodas ne īsti vienā, ne otrā pusē. Autoram personiska ceļojuma laikā iepazīstot šo vietu iedzīvotājus un piespiedu viesus, līdzās ģeogrāfiskajam dalījumam tiek skarbi iezīmēta arī kultūru robežšķirtne un atklāts politisks konflikts.

Paralēli ainām no pierobežas ikdienas dzīves, ideoloģiskām situācijām un vēstures reminiscencēm filmā izvirzās divi galvenie varoņi – Ansis Ataols Bērziņš, politiskais trimdinieks un taisnības cīnītājs no Latvijas, kurš ilgu laiku bijis spiests pavadīt robežas Krievijas pusē un tagad atrodas ieslodzījumā Latvijā, un nacionālboļševiku aktīvists Beness Aijo, kurš Latvijā izsludināts meklēšanā un devies uz Austrumukrainu, lai pievienotos Krievijas atbalstītajiem separātistu kaujiniekiem.

Filma tiek demonstrēta krievu, latviešu, baltkrievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Biļešu cenas:
standarta 5,00 Eur
studentiem, pensionāriem 3,50 Eur

D IS FOR DIVISION

1940. On the border between Latvia and the USSR, a woman is killed in front of her house as she tried to protect her son from the liberating attack of the Soviets. Almost 80 years later, the archive photo bearing witness to this news item and representing a collateral victim of the European Union’s founding conflict forms the starting point for a journey undertaken by Davis Sīmanis. He navigates from one side to the other of this border, which today represents another separation, one that is geographical but also cultural: between Europe and Russia.

The film is screened in Russian, Latvian and Belarusian with Latvian subtitles. Inquire about screenings with English subtitles at kino@kinobize.lv

Tickets:
standard 5.00 EUR
students, seniors 3.50 EUR


 

© 2012 - 2018 Kino Bize
maris.prombergs@kinobize.lv|  ieva.lange@kinobize.lv