Kino Bize

KINO BIZE ir neliels, mājīgs kinoteātris Rīgas centrā. Mūsu programmu veido jaunas, neatkarīgi producētas filmas un video no visas pasaules, kā arī tematiski veidotas retrospekcijas, lekcijas un īpašie notikumi.

GLĀBJOT DZĪVOS
Réparer les vivants
Rež.: Katell Quillévéré
Francija, Beļģija
2016 | 103 min.
Drāma

 

Viss sākas rītausmā ar trim jauniem sērferiem bangojošā jūrā. Dažas stundas vēlāk atceļā uz mājām notiek negadījums. 17 gadus vecais Simons tiek pieslēgts dzīvības uzturēšanas sistēmai slimnīcā Havrā, un viņa eksistence kļūst teju iluzora. Tai pat laikā Parīzē Klēra, bijusī orķestra vijolniece un divu pieaugušu dēlu māte, gaida orgānu transplantāciju, kas viņas dzīvei piešķirs otro elpu. Viņu ceļam starp dzīvību un nāvi līdzās stāv divas ārstu komandas, kuru ikdiena ir izaicinājumiem pilna.

Klusinātām cilvēciskām detaļām piesātinātā filma ir Ketelas Kilivēras trešā pilnmetrāža. Komentējot “Glābjot dzīvos” attēlotās situācijas radošo potenciālu, viņa saka: “Ceļā no vienas sirds pie otras atraisās ne tikai situācijas dramatiskais spēks, bet arī zinātniskas, poētiskas un metafiziskas perspektīvas par to, kur beidzas dzīvība, kas ir nāve un kāda ir mūsu ķermeņa daļu simboliskā nozīme.” 

Filma balstīta starptautisku atzinību guvušajā Meilisas de Kerengālas tāda paša nosaukuma romānā. Nominēta Venēcijas, Valadolidas un Ģentes kinofestivālu galvenajiem apbalvojumiem par labāko filmu.

Filma tiek demonstrēta franču valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Biļešu cenas:
standarta 5,00 Eur
studentiem, pensionāriem 3,50 Eur

HEAL THE LIVING

It all starts at daybreak, three young surfers on the raging seas. A few hours later, on the way home, an accident occurs. Now entirely hooked up to life-support in a hospital in Le Havre, Simon’s existence is little more than an illusion. Meanwhile, in Paris, a woman awaits the organ transplant that will give her a new lease on life. 

In French with Latvian and English subtitles.

Tickets:
standard 5,00 EUR
students, seniors 3,50 EUR


 

© 2012 - 2017 Kino Bize
maris.prombergs@kinobize.lv|  ieva.lange@kinobize.lv