Kino Bize

KINO BIZE ir neliels, mājīgs kinoteātris Rīgas centrā. Mūsu programmu veido jaunas, neatkarīgi producētas filmas un video no visas pasaules, kā arī tematiski veidotas retrospekcijas, lekcijas un īpašie notikumi.

KNUTIFIKĀCIJA
Knutifiction
Rež.: Ivars Tontegode
Latvija
2017 | 100 min.
Dokumentāla, ironiska piedzīvojumu filma

 

Jauns padomju dzejnieks Knuts Skujenieks, atgriežoties PSRS provincē Latvijā no studijām PSRS metropolē Maskavā, saskaras ar valdošo stagnāciju un par biedinājumu citiem brīvdomīgajiem tiek notiesāts uz 7 gadiem Gulagā. Bet pretēji čekas iecerei viņš pēc atgriešanās no nometnes kļuvis vēl radošāks un neērtāks pastāvošajai iekārtai. Un tāds ir palicis līdz šai dienai.

Latvija laikmetu krustcelēs caur Knuta Skujenieka dzīves un domu prizmu.
Dzejnieks Jānis Rokpelnis ir teicis: Ir cilvēki, kurus tu satiec, un saproti, ka viņš ir ģēnijs. Mūsu tautai nav daudz cilvēku, kurus varam saukt par ģēnijiem. Vēl mazāk ir ģēniju, kuri vēl aizvien ir mūsu vidū. Tie ir mākslinieki, kuri ar savu dzīvi un daiļradi ir meklējuši atbildes uz jautājumiem, kas aktuāli ikvienai domājošai personībai.

Viens no šādiem cilvēkiem ir Knuts Skujenieks – iespējams, līdz galam neatzīts un nenovērtēts. Cilvēks, kuru raksturo bezkompromisa stāja un vīrišķība šī vārda viscēlākajā izpratnē, cilvēks, kurš aicina patstāvīgi domāt arī citus. Pagājušo gad viņš nosvinēja 80 gadu jubileju. Šogad par viņu ir tapusi filma.

Filmu veidojis filmas „Sēņotāji” režisors Ivars Tontegode. Tajā ar īpašu performanci, veidotu ar Knuta Skujenieka dzeju, piedalās arī elektroniskās mūzikas mākslinieks Oriole kopā ar hiphoperi Ansi, oriģinālmūziku sacerējušas un iespēlējušas arī muzikālās apvienības The Pink Elephant un The Future Folk Orchestra, skaņas celiņu filmai veidojis Aon.

Filma tiks demonstrēta latviešu valodā ar subtitriem angļu valodā. 
Ieteicams skatītājiem no 12 gadu vecuma.

Biļešu cenas:
standarta 5,00 Eur
studentiem, pensionāriem 3,50 Eur

KNUTIFICTION

A film about a man who lives a parallel life to Soviet reality, and is both consciously and subconsciously a prickly and partially misunderstood citizen. He is poet Knuts Skujenieks, an exceptional personality not only in Latvia, but also within an international context, whose difficult struggle with the totalitarian regime reflects the true value of selfless work and unbending stance. The story, with its undercurrent of true humanity, allows a glimpse through Knuts Skujenieks’ life onto each of our fates.

The film will be screened in Latvian with English subtitles.

Tickets:
standard 5,00 Eur
pupils, students, seniors 3,50 Eur


 

© 2012 - 2017 Kino Bize
maris.prombergs@kinobize.lv|  ieva.lange@kinobize.lv