0

Duanela kino skola

2023. GADA FEBRUĀRIS - MAIJS

Pieteikties

Piesakies neatkarīgi no priekšzināšanām

NODARBĪBAS PIEAUGUŠAJIEM

Jaunais kinolektorjs pieaugušajiem būs veltīts pieciem aktieriem. Katrā lekcijā visa uzmanība būs veltīta vienai personai, taču aiz katra aktiera atklājas vesels filmu klāsts, vesels laikmets (dažkārt pat vairāki), kas liecina par kino pasaules daudzveidību.

Cikls iesāksies ar mums simbolisku svarīgo franču aktieri Žanu Pjēru Leo – viņa pirmās lomas vārdā ir nosaukta Duanela skola. Īpašu uzmanību noteikti ir pelnījusi japāņu aktrise Setsuko Hara, vienmēr ir vērts pievērsties Džīna Kellija aktieriskajai dejai, Līvas Ulmanes talantam un pamanīt arī ko, iespējams, mazāk zināmu – britu aktrisi Džūliju Kristiju.

Pasniedzēji

Mūsu pasniedzēji ir profesionāli kino praktiķi, pētnieki un lektori.

 • Daniela Zacmane alt=

  Daniela Zacmane

  Kino kritiķe un Antuāna Duanela kino skolas programmas vadītāja

 • Marta Elīna Martinsone alt=

  Marta Elīna Martinsone

  Kino un teātra režisore, scenāriste

 • Dārta Ceriņa alt=

  Dārta Ceriņa

  Kino kritiķe, lektore un pētniece

 • Adriāna Roze alt=

  Adriāna Roze

  Kino režisore un publiciste

Nodarbību plāns pieaugušajiem

  1. februāris 18:30

  Daniela Zacmane. ŽANS PJĒRS LEO

  Franču aktieris Žans Pjērs Leo / Jean-Pierre Léaud (dz. 1944) kino ienāca 14 gadu vecumā ar Antuāna Duanela  lomu Fransuā Trifo filmā “400 sitienu”, lai tur – kino – arī paliktu. Viņš ir spēlējis pie dažādiem režisoriem vairāku desmitu gadu garumā, pierādot savu daudzpusīgo talantu, bet galvenais– spēju palikt cilvēkam, kurā ir kāds noslēpums un stils. Un nav runa par viņa garajiem matiem, ironisko smīnu un tumšajām acīm, kaut arī par to. Viņš spēj būt atsvešināts, bet vienlaikus likt just līdzi, viņš spēj mums likti smieties par varoni, kas izmisumā pasūta savu slepkavību, un tur nav nekādu pretrunu. 

  1. marts 18:30

  Adriāna Roze. SETSUKO HARA

  Setsuko Haru apbrīnojamā spēja būt modernai un neatkarīgai, vienlaikus iemiesojot tradicionālos sievišķīgos tikumus - pieticību, pieklājību un emocionālo atturību, - pēc Otrā  pasaules kara padarīja viņu par starptautiski atpazīstamāko japāņu aktrisi. Viņas karjera sākās jau 15 gadu vecumā, taču jaunu pakāpi tā sasniedza pēc spīdoša snieguma režisora Akiras Kurosava filmā "Nav žēl par mūsu jaunību". Tik pat nevainojama un neviltota viņa bija arī maldinoši vienkāršajās Jasudžiro Ozu filmās, kuru laikā aktrise Setsuku Haru zvaigzne patiesi sāka mirdzēt.

  29. marts 18:30

  Marta Elīna Martinsone. DŽĪNS KELLIJS

  Džīns Kellijs ir viena no amerikāņu kino mūzikla nozīmīgākajām personībām – viņš bija aktieris, dziedātājs, dejotājs, horeogrāfs, kā arī režisors un producents. Bez tādām filmām kā "Dziedāt lietū" un "Amerikānis Parīzē" nav iedomājams Holivudas mūziklu "zelta fonds". Džīna Kellija deju numurus vienmēr raksturo nepiespiests vieglums un rotaļīgums, un viņš pats ir veidojis to horeogrāfiju, izmanot veidu, kā kino attēlot deju. Džīna Kellija karjera un devums kino vēsturei ir plaša un arī aizraujoša tēma, par ko stāstīt. Lekcija primāri koncentrēsies uz novatoriskajiem aspektiem klasiskajā kino mūziklā, kādus ieviesa Džīns Kellijs.

  26. aprīlis 18:30

  Dārta Ceriņa. LĪVA ULMANE

  Ingmars Bergmans dēvējis viņu par Stradivāri vijoli. Norvēģietes Līvas Ulmanes, vienas no 20. gadsimta ievērojamāko Eiropas kino aktrišu, inteliģenti jutekliskā ekrāna klātbūtne ir elēģiska, klusi mutuļojoša un acu skatiena tiešumā emocionāli precīza. Ulmane radošajā darbībā apliecinājusi sevī kā ne tikai kā reālpsiholoģijā spēcīgu kino un teātra aktrisi, bet arī režisori (pēdējais kinorežijas darbs – Jūlijas jaunkundze (2014)). Ulmane allaž izcēlusi Henrika Ibsena lugas “Leļļu nams” varones Noras tēla nozīmi viņas karjerā – sevi dēvējusi par kautru, tomēr feministiski pašreflektīvā varone kā vadmotīvs caurvijis viņas biogrāfiju, daudzkārt atveidojot vai interpretējot viņu.

  24. maijs 18:30

  Daniela Zacmane. DŽŪLIJA KRISTIJA

  Britu aktrise Džūlija Kristija, šķiet, ir nereti bijusi citu zvaigžņu aizēnota, kaut aktrisei ir daudz labu lomu un atzinības pilna karjera. Aktrise ir spēlējusi tādās filmās kā “Billijs melis”, “Doktors Živago”, “Dārgā” un “Makkabē & Milleres kundze”, tā pierādot spēju iemiesot gan bezrūpīgu 60. gadu Londonas meiteni, gan fatālo Laru no Borisa Pasternaka romāna, gan spēcīgu sievieti tumšā antivesternā. Pēdējās desmitgadēs aktrise uzņēmusies filmā "Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis” un “Prom no viņas”. Nav mazsvarīgi, ka Kristijai vienmēr bijis skaidrs skatījums uz to, ko nozīmē būt aktrisei un būt daļai no kino pasaules.

Abonementa cena uz visām nodarbībām pieaugušajiem ir 70,00 Eur. Līdz ar tā iegādi kino skolas dalībniekiem tiek piešķirtas Duanela kartes, kas sniedz atlaides pirkumiem kinoteātrī.

Aicinām pieteikties neatkarīgi no to priekšzināšanām.
Pieteikties kino skolai iespējams līdz 25. janvārim. Vietu skaits ierobežots.

Pieteikties

Repertuārs