Kino Bize

KINO BIZE ir neliels, mājīgs kinoteātris Rīgas centrā. Mūsu programmu veido jaunas, neatkarīgi producētas filmas un video no visas pasaules, kā arī tematiski veidotas retrospekcijas, lekcijas un īpašie notikumi.

MĀJA, KO UZCĒLA DŽEKS
The House that Jack Built
Rež.: Larss fon Trīrs
Dānija, Zviedrija, Francija, Vācija
2018 | 155 min.
Trilleris, drāma, šausmu

Lūk, māja, ko uzcēla Džeks…
Un te, lūk, meitene,
Kura tumšā pagrabā ieslēgta
Mājā, ko uzcēla Džeks.
Un te, lūk, policists meklē meiteni,
Kura tumšā pagrabā ieslēgta
Mājā, ko uzcēla Džeks…

Un tā līdz bezgalībai, jo Džeks ir neticami veiksmīgs ļaundaris, ar narcisismu pārņemts sērijveida slepkava. Viņam ir hipertrofēta tieksme pēc pilnības. Viņš nav apturams.

Pēc profesijas – inženieris, pēc aicinājuma – arhitekts. Džeks ceļ savu ideālo māju pie ezera, bet nekādi nespēj to pabeigt, jo nevar atrast “iedvesmas mūzu”, kas atbilstu viņa prasīgajai gaumei. Viņš tomēr nepadodas un turpina meklēt: nosvērti, bezkaislīgi un metodiski. Viņš ir kolekcionārs, asinskārs “misters Izsmalcinātība”, tāpēc katru paša izdarīto slepkavību uztver kā mākslas darbu, bet māksla, kā zināms, prasa upurus… Bet diža māksla prasa dižus upurus. Kādu dienu “krēslainā mežā” viņš sastop dīvainu cilvēku. Nepazīstamais uzjunda viņa atmiņas… un stāsts sāk attīstīties galvu reibinošā ātrumā.

Kritiķi teju aizrīdamies meklē pēc iespējas aizvainojošākus epitetus, skatītāji šausmās pamet zāli. Larss fon Trīrs ir atgriezies Kannās.

UZMANĪBU: FILMA IETVER ĀRKĀRTĒJAS CIETSIRDĪBAS UN VARDARBĪBAS AINAS. JA JŪS TAS VARĒTU ŠOKĒT, IESAKĀM NEAPMEKLĒT ŠĪS FILMAS SEANSUS

Ieteicamas vecums 16+

Filma tiek demonstrēta angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Biļešu cena:
5,00 / 3,50* Eur
* skolēniem, studentiem, senioriem

THE HOUSE THAT JACK BUILT
Dir.: Lars von Trier
Denmark, Sweden, France, Germany
2018 | 155 min.
Drama, horror

This is the house that Jack built.
This is the maiden all forlorn
That lays in the basement full of horror and mourn
That’s under the house that Jack built.
This is the cop all shaven and shorn
That seeks for the maiden all forlorn
That lays in the basement full of horror and mourn
That’s under the house that Jack built.

And so on ad nauseam, for Jack is an incredibly successful villain, a possessed with narcissism serial killer, in grotesque quest for excellence. Nothing will deter him. He is an engineer by vocation, but architecture is his avocation. Jack can not finish building his ideal house beside the lake, because he can not find the inspirer, the muse to be compliant with his fastidious taste. But he does not give up, and goes on seeking: steadily, dispassionately and rigorously. Bloodthirsty Mr Finesse is a collector, considering his every murder to be a work of art, and art, as is known, comes at a price.

Once, in a "gloomy wood" he met a strange man. The stranger stirred his memory and the story begins to spin at breakneck speed.

ATTENTION: THE FILM CONTAINS SCENES OF EXTREME CRUELTY AND VIOLENCE, PLEASE ABSTAIN FROM VIEWING IF YOU CAN GET SHOCKED

Recommended age limit: 16+

In English with Latvian and Russian subtitles.

Tickets: 
5,00 / 3,50* Eur
* pupils, students, seniors

© 2012 - 2018 Kino Bize
maris.prombergs@kinobize.lv|  ieva.lange@kinobize.lv

T.: +371 25662939