Kino Bize

KINO BIZE ir neliels, mājīgs kinoteātris Rīgas centrā. Mūsu programmu veido jaunas, neatkarīgi producētas filmas un video no visas pasaules, kā arī tematiski veidotas retrospekcijas, lekcijas un īpašie notikumi.

NEIESPĒJAMAIS IR IESPĒJAMS
A to B Rollerski
Rež.: Arnis Aspers
Latvija
2017 I 98 min.
Dokumentāla

Stāsts par latviešu sportistu, dēkaini un aizrautīgu piedzīvojumu meklētāju - Raimondu Dombrovski, kas 1988. gadā veica 4200 jūdzes (6759,24 km) garu ceļu, ar rollerslēpēm šķērsojot Ziemeļamerikas kontinentu no Kanādas līdz Meksikai 90 dienās.

17 gadu vecumā Raimonds Dombrovskis kopā ar vecākiem emigrēja no Padomju Latvijas uz Ameriku, kur kļuva par septiņkārtēju ASV čempionu biatlonā. 1988. gadā viņam bija jāpiedalās Ziemas Olimpiskajās spēlēs Kalgari, Kanādā, tomēr veselības problēmu dēļ no šī sapņa nācās atteikties. Tas bija dramatisks lūzums viņa sportista karjerā un līdz ar to arī lielu pārdomu brīdis viņa dzīvē.

Lai nezaudētu fizisko formu un saprastu, kā dzīvot tālāk, Raimonds nolemj doties ceļojumā no Arktikas līdz pat Meksikai ar rollerslēpēm. Neviens pirms viņa neko tādu nebija paveicis. 90 dienu ilgajā ceļojumā, šķērsojot Kanādu un ASV, Dombrovskis satiek daudzus interesantus cilvēkus - savu identitāti un valodu zaudējošos indiāņus un citus piedzīvojumu meklētājus.

Pēc vairāk nekā 25 gadiem Raimonds vēlreiz ar rollerslēpēm dodas ceļojumā pāri Ziemeļamerikai.

Filma tiek demonstrēta angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Biļešu cenas:
standarta 5,00 Eur
studentiem, pensionāriem 3,50 Eur

A TO B ROLLERSKI

“A to B Rollerski” is a feature documentary film that tells the story of Raimonds Dombrovskis' epic roller-ski journey from Arctic to Baja back in 1988, covering 4200 miles in 90 days.

Raimonds is a Latvia-born US Olympic biathlete whose sudden life-threatening health condition forces him out of the 1988 Winter Olympic Games. Instead of giving up on his dreams, Raimonds recovers and embarks on a 90-day roller-ski trip from Canada to Mexico. Born in the Soviet Latvia and emigrated to the USA in 1979 after troubles with KGB, Raimonds' dream is to compete one day in the Winter Olympics under the flag of independent Latvia.

In 1988, it's still a very bold idea. He uses his roller-ski trip as a way to protest against the Soviet Union regime and to explain everyone he meets that somewhere on the map is a small nation that has its own language and that craves freedom. While roller-skiing through Northwest Territories, Raimonds meets Gwich'in families whose language has been lost to school integration policies, and he finds striking similarities between their struggles to retain their ethnic identities. During this trip, Raimonds crosses paths with people who on an unconscious level help shape his future. 

In English with Latvian subtitles.

Tickets:
standard 5.00 EUR
students, seniors 3.50 EUR


 

© 2012 - 2018 Kino Bize
maris.prombergs@kinobize.lv|  ieva.lange@kinobize.lv