Kino Bize

KINO BIZE ir neliels, mājīgs kinoteātris Rīgas centrā. Mūsu programmu veido jaunas, neatkarīgi producētas filmas un video no visas pasaules, kā arī tematiski veidotas retrospekcijas, lekcijas un īpašie notikumi.

SEJAS, CIEMI
Faces, Places
Rež. JR, Agnès Varda
Francija
2017 | 89 min.
Dokumentāla

 

Anjēzi Vardu mēdz saukt par franču kino “jaunā viļņa” vecmāmiņu un franču jaunā viļņa pionieri. Anjēze Varda saņēmusi vai visus augstākos kino apbalvojumus – Berlīnē, Venēcijā , Eiropas Kinoakadēmijas ceremonijā, kā arī Kannu festivālā par filmu “Sejas, ciemi”.

Fotomāksliniekam JR galerijas šķiet par šauru, viņš iedveš dzīvību namu ārsienās, aklos mūros, aplīmēdams tos ar portretiem, milzīgiem melnbaltiem attēliem.

Anjēzei Vardai un JR ir līdzīgas intereses: vispārēja degsme pētīt attēlus, jo īpaši vietas un veidus, kā tos attēlot un padarīt pieejamus plašākai sabiedrībai. Varda izvēlējās kino. JR izvēlējās veidot fotogalerijas brīvdabā. Lai arī atšķirīgas personības, satiekoties 2015. gadā, viņi uzreiz vēlējās strādāt kopā, uzņemt filmu tālu prom no pilsētām, dodoties ceļojumā JR maģiskajā fotogrāfiju veidošanas automobilī. Viņi apceļo Francijas ciemus, sastop cilvēkus, fotografē viņus un turpat mazpilsētas ielās vai lauka vidū izlīmē palielinātos uzņēmumus. JR un Varda satiek strādniekus, laukkopjus, pārdevēju, kalnračus.

Šī filma stāsta arī par Vardas un JR draudzību, kuri, pārsteidzot, izjokojot un smejoties par abu atšķirībām, viens otru labāk iepazīst ceļojot filmas uzņemšanas laikā. Anjēze Varda vēlas redzēt JR acis, ko slēpj saulesbrilles tāpat kā slavenajam jaunā viļņa režisoram Žanam Likam Godāram, kura mājvieta ir abu ceļotāju beidzamā pieturvieta.

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Ieteicamais vecums: 12+

Biļešu cena:
5,00 / 3,50* Eur
* skolēniem, studentiem, senioriem


 

© 2012 - 2018 Kino Bize
maris.prombergs@kinobize.lv|  ieva.lange@kinobize.lv