Kino Bize

KINO BIZE ir neliels, mājīgs kinoteātris Rīgas centrā. Mūsu programmu veido jaunas, neatkarīgi producētas filmas un video no visas pasaules, kā arī tematiski veidotas retrospekcijas, lekcijas un īpašie notikumi.

TĒVS NAKTS
The Mover
Rež. Dāvis Sīmanis
Latvija
2018 | 87 min.
Biogrāfiska drāma

Izglābt vienu dzīvību nozīmē izglābt pasauli.

To, ka Žanis Lipke kļūs par varoni, nespēja iztēloties neviens. Pa dienu viņš strādāja militārās aviācijas noliktavās, bet naktīs pārvadāja kontrabandu. Brīdī, kad nacisti sāka izrēķināties ar Rīgas iedzīvotājiem, viņš pieņēma lēmumu, kas varēja izrādīties liktenīgs gan viņam pašam, gan viņa sievai un mazajam dēlam. Burtiski vācu karavīru acu priekšā drošībā tika nogādāti vairāk nekā piecdesmit cilvēku. Patvērumu izglābtajiem Žanis iekārtoja pats savās mājās.
Kas bija Žaņa Lipkes drosmes noslēpums – azarts, pārgalvība, spīts vai vienkārši spēja ekstremālos apstākļos saglabāt cilvēcību?

Pēc Ineses Zanderes romāna “Puika ar suni. Stāsts par nosargātu noslēpumu” motīviem.
Filma latviešu, vācu valodā un jidišā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Ieteicamais vecums: 12+

Biļešu cena:
5,00 / 3,50* Eur
* skolēniem, studentiem, senioriem

THE MOVER
Dir.: Davis Simanis
Latvia
2018 | 87 min.
Historical drama

Hardly anyone would have predicted that Žanis Lipke would miraculously become a hero. He was a completely ordinary Latvian blue-collar worker. In order to be able to support his family under wartime conditions, he worked at the German military aviation warehouses and supplemented his income by smuggling at night. This film attempts to answer the question whether Žanis’ courage stems from his adventurous and daring spirit, stubbornness, or a sense of responsibility towards people in need. 

In Latvian, German and Yiddish with Latvian and Russian subtitles.
* Special screenings of The Mover with English subtitles can be (and will be) organised in Kino Bize - please, check www.kinobize.lv/eng for further information. Contact us at kino@kinobize.lv to suggest or inquire about the possible future dates.

Recommended age limit: 12+

Tickets: 
5,00 / 3,50* Eur
* pupils, students, seniors

© 2012 - 2018 Kino Bize
maris.prombergs@kinobize.lv|  ieva.lange@kinobize.lv

T.: +371 25662939