Kino Bize

KINO BIZE ir neliels, mājīgs kinoteātris Rīgas centrā. Mūsu programmu veido jaunas, neatkarīgi producētas filmas un video no visas pasaules, kā arī tematiski veidotas retrospekcijas, lekcijas un īpašie notikumi.

VISAM IR CENA
The Price of Everything
Rež. Nathaniel Kahn
ASV
2018 | 105 min.
Dokumentāla

 

Pētot laikmetīgās mākslas pasaules labirintus, filma "Visam ir cena" apskata mākslu un māksliniecisko radošumu produktu un pakalpojumu laikmetā. Žana Mišela Baskiata un Gerharda Rihtera darbi izsolēs tiek pārdoti par desmitiem miljonu. Džefa Kūnsa milzīgā piepūšamā balerīna piesaista apmeklētāju skatus Rokfellera centrā. Mauricio Katelāna zelta tualetes pods ir uzstādīts Gugenheima muzejā publiskai apskatei un lietošanai. Mūsdienās māksla ir kļuvusi par šovu, par ārkārtīgi dārgām sensacionālām ziņām. Sabiedrībai svarīgāki liekas zīmoli un bizness, nevis mākslas estētiskās un sociālās vērtības.

Māksla ir kļuvusi par tādu kā elites papildu rotaļlietu – ekskluzīvu ieguldījumu ar priekšrocībām un spekulācijām, kas nav pieejamas parastajam iedzīvotājam. Augstākās klases māsklas tirgi tiek rīkoti visā pasaulē un kolekcionētāji iegādājas mākslas darbus izsolēs, lai iegūtās trofejas noglabātu īpaši apsargātās noliktavās. Filma "Visam ir cena" cenšas dinamiskiem un intriģējošiem paņēmieniem atsegt mistisko laikmetīgās mākslas pasauli un noskaidrot, vai mēs piedzīvojam mākslas krīzi? Vai mākslas vērtību tiešām var mērīt dolāros un centos? Vai mākslas tirgus ietekmē muzeju piedāvājumu un plašākas sabiedrības spēju baudīt mūsdienu mākslu? Un visbeidzot – kā šī konsūmerisma pieeja ietekmē pašus māksliniekus?

Izmantojot ekskluzīvu piekļuvi pasaules mēroga māksliniekiem, tirgotājiem, kolekcionētājiem un izsoļu namiem, filma mūs ieved apslēptā pasaulē, kur viss šķiet pilnīgi savādi. Atklātās epizodēs un intervijās mēs varam uzzināt, kā mākslas tirgus reāli darbojas un ar kādām problēmām mākslinieks saskaras šajā vidē, kur slava var negaidīti pārsteigt un tikpat ātri izzust, kur pat viscienījamākie mākslinieki meklē veidus, kā izvairīties no tirgus piedāvātajiem kārdinājumiem, lai nezaudētu kontroli pār saviem radošajiem procesiem. Filma "Visam ir cena" piedāvā sarežģītu patērētāju sabiedrības šķautni – trakonams, kurā māksla cenšas saglabāt savu transcendentālo spēku un nozīmi ikviena cilvēka dzīvē.

Filma "Visam ir cena" tika nominēta šī gada Sandensas kinofestivāla galvenajai žūrijas balvai.

Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Ieteicamais vecums: 12+

Norises vieta: Kuldīgas Mākslinieku rezidence

Biļešu cenas: 2,50 EUR

Piektdien, 03.08.
19:00 - Visam ir cena / The Price of Everything (2018), Kuldīgas Mākslinieku rezidence
21:00 - Sejas, ciemi / Faces, Places (2017) , Kuldīgas Mākslinieku rezidence
23:00 - Mauricio Katelāns: tūlīt būšu atpakaļ / Maurizio Cattelan: Be Right Back (2016), Kuldīgas Pils dārzs
01:00 - Vakara ballīte, Rezidence Kafe Venta

Sestdien, 04.08.
14:00 - Darbnīca ģimenēm. Auduma maisiņi zaļākai dzīvei, Kuldīgas Mākslinieku rezidences terase
15:00 - Publiskās pusdienas, Kuldīgas Mākslinieku rezidences terase
16:00 - Lekcija. Tehnoloģijas un dizains, Kuldīgas Mākslinieku rezidence
17:00 - Noslīkt datos / You're Soaking in It (2017), Kuldīgas Mākslinieku rezidence
19:00 - Bezmaksas pusdienu sabiedrība / Free Lunch Society: Come Come Basic Income (2017), Kuldīgas Mākslinieku rezidence
22:00 - ISSP gala prezentāciju video, Kuldīgas pilsētas dārzs
23:30 - Slava sēram / Brimstone & Glory (2017), Kuldīgas pilsētas dārzs
01:00 - Vakara ballīte, Rezidence Kafe Venta


 

© 2012 - 2018 Kino Bize
maris.prombergs@kinobize.lv|  ieva.lange@kinobize.lv