0

Black Matters

Laikmetīgās melnās* balsis kino

Filmu programma un pasākumi

"Melnā* kultūra" – ko ietver termins, ar kuru raksturojam kultūras un prakses, kas sastopamas no Dienvidamerikas līdz Austrālijai, no tradīcijām Āfrikā līdz urbāniem ritmiem lielpilsētās ASV? Šķiet, ka aiz termina jāliek atzīme un jāsāk saruna caur zemsvītras piezīmēm!

Kino programma "Black Matters. Laikmetīgas melnās* balsis kino", kas veidota sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā, piedāvā trīs augsti novērtētu filmu izlasi, kas aplūko melno* realitāti no trīs mākslinieciski augstvērtīgiem un neparastiem aspektiem.

Programmu papildinās arī īpaši pasākumi, kas kalpos kā pieminētā (*) zemsvītras piezīme – no ievadlekcijām par globālo "melnuma" un "baltuma" kategoriju rašanos un rasu teorijas pirmsākumiem, līdz sarunām par to, kā "melnums*" izpaužas Latvijas kultūrvidē šodien un ko tas nozīmēja pagājušā gadsimta 90. gados.

Programmu šī gada martā iesāks 2021. gada filma "Skaitām līdz trīs!" (On the Count of Three) – sirsnīga un nervus kutinoša melnā komēdija šī vārdu savienojuma abās nozīmēs. Džeroda Karmaikla debijas filma aplūko pēdējo dienu divu pašnāvniecisku draugu dzīvēs – sociālās realitātes un pašizpausmes grūtības filmā savijas kā cilpā, kurai cauri tomēr spīd dzīvesprieks un dzīvotgribas apliecinājums.

Aprīlī vietējiem skatītājiem tiks piedāvāta ASV režisores Martinas Simsas aszobainā mākslas pasaules kritika komēdijā "Afroizmisums" (African Desperate).

Savukārt maijā programmu noslēgs Roterdamas kinofestivālā atzītais afrofutūrisma mūzikls "Neptūna sarma" (Neptune Frost), kas atšifrē sakarības un nesakarības mūsdienu tehnoloģijām tik nepieciešamajās kobalta raktuvēs.

Repertuārs