0

Duanela kino skola

2024. GADA JANVĀRIS - MAIJS

Pieteikties

Piesakies neatkarīgi no priekšzināšanām

NODARBĪBAS PIEAUGUŠAJIEM

Duanela kino skolā tiek uzņemti jauni dalībnieki pieaugušo grupā! Lektorija mērķis ir apstāties un patiešām iedziļināties vienā, tas ir, kopā piecās kinovēsturē būtiskās filmās. Katrs lektors ir izvēlējies vienu nozīmīgu filmu, un to daudzveidība liecina par par kino neizsmeļamajām iespējām. Un, ja arī kāda filma jau ir redzēta, tuvplāns ir garants pavisam citam skatījumam.

Pasniedzēji

Mūsu pasniedzēji ir profesionāli kino praktiķi, pētnieki un lektori.

 • Daniela Zacmane alt=

  Daniela Zacmane

  Kino kritiķe un Antuāna Duanela kino skolas programmas vadītāja

 • Adriāna Roze alt=

  Adriāna Roze

  Kino režisore un publiciste

 • Dita Stalovska alt=

  Dita Stalovska

  Kino pētniece

 • Jānis Ābele alt=

  Jānis Ābele

  Kino režisors

 • Ieva Augstkalna alt=

  Ieva Augstkalna

  Kino kritiķe

Nodarbību plāns pieaugušajiem

  24. janvāris 18:30

  Adriāna Roze. PERSONA (1966), rež. Ingmars Bergmans

  Ingmāra Bergmana 1966. gada filma "Persona"; ir izcils piemērs zviedru režisora aizrautībai ar cilvēka identitātes, pašapziņas un attiecību jautājumu analizēšanu. "Persona" ir ievērības cienīga ar tās simbolismu, māksliniecisko estētiku un jēdzienisko dziļumu. Tas ir Bergmana darbs, kas prasa skatītājam pašam rast atbildes uz jautājumiem par cilvēku eksistenci un attiecībām starp indivīdiem. “Persona” parāda, ka kino var sniegt dziļu cilvēka būtības pētījumu, lai aplūkotu cilvēka dvēseles noslēpumainākos nostūrus.

  21. februāris 18:30

  Ieva Augstkalna. VERTIGO (1958), rež. Alfreds Hičkoks

  Viens no režisora Alfrēda Hičkoka efektīvākajiem kinodarbiem, kas ne par velti ilgus gadus turējies visu laiku labāko filmu topa augšgalā. Hičkoks savu vārdu kino vēstures lappusēs iegravējis ar spilgtu un kanonizētu epizodi baznīcas tornī, kurā aktieris Džeimss Stjuarts, spēlējot privāto izmeklētāju Skotiju, krīt sava vājuma nežēlastībā. Lai vizuāli pasvītrotu Skotija reiboni, filmā Hičkoks pielieto tehnisku paņēmienu, proti, vertigo efektu, kuru lielā mērā kino pazinēji saista tieši ar šo kinodarbu. Filma “Vertigo” Hičkoka filmogrāfijas kontekstā izceļas ar visai neordināru krāsu izmantojumu, kas jo īpaši izceļ vēl vienu Hičkoka filmu iezīmi - vājus, bet pievilcīgus vīriešus. Tie kontrastē ar vēl kādu būtisku atslēgelementu – aukstasinīgiem sieviešu tēliem. Tieši tāda ir arī aktrises Kimas Novakas atveidotā Madlēna – apburoša un neaizsniedzama. Burtiski un pārnestā nozīmē.

  20. marts 18:30

  Dita Stalovska. ZIŅAS NO MĀJĀM (1977), rež. Šantala Akermane

  Beļģu režisores Šantalas Akermanes 1977. gada esejas “Ziņas no mājām” konceptuālais uzstādījums pasaules kino vēsturē ir neatkārtojams – kamēr skatienam atklājas perifēras Ņujorkas ielas, ēkas un tilti, režisore savā balsī lasa mammas vēstules, kuras saņēma, kad 70. gados pirmo reizi no Briseles pārcēlās uz metropoli. Tieši tulkojot, metropole būtu jāsaprot kā “mātes pilsēta” – filmā tiek piedāvāts ļoti intīms un daudzslāņains šī vārda etimoloģijas pētījums. Klejojumus pavada savāda izjūta, kurā spēcīgas ilgas kombinējas ar spēcīgu atsvešinājumu.

  17. aprīlis 18:30

  Jānis Ābele. KLEO NO 5 LĪDZ 7 (1962), rež. Anjēze Varda

  Kinolente ir Anjēzes Vardas (Agnès Varda) viens no spilgtākajiem nospiedumiem kino vēsturē, kas tapis vienā laikā un vietā ar nozīmīgo kino parādību – franču jauno vilni. Vardas filmā izgaismojas daudzi jaunā viļņa paņēmieni, laikmeta elpa, kā arī, īpašs režijas rokraksts. “Kleo no 5 līdz 7” seko dziedātājai – viņas klejojumiem, draugiem, atspulgiem, kamēr viņa gaida analīžu rezultātus. Filmas notikumi, gluži kā vēsta nosaukums, norit vien šajā laika ietvarā, izsekojot varones emocionālajai odisejai un iecementējot pasaules kino vēsturē vienu no spilgtākajām režisorēm – Anjēzi Vardu.

  22. maijs 18:30

  Daniela Zacmane. DIVPADSMIT SANIKNOTU VĪRU (1957), rež. Sidnijs Lūmets

  Režisoru Sidniju Lūmetu interesēja tiesu sistēma un, ja gribam, taisnīguma jēdziens, un tam viņš pievēršas arī šajā filmā. Bet vēl precīzāk būtu teikt, ka šīs filmas centrā ir “pareizā” lēmuma ģenēze, tas ir, skatītājiem ir iespēja sekot līdzi tam, kā divpadsmit zvērinātie nonāk pie viena sprieduma. Ņemot vērā aktierspēli, sarežģīto telpa un laika risinājumu, tehniskos paņēmienus, ar kuriem Lūmets notur spriedzi, par filmu ne viens vien ir izteicis lakonisku spriedumu, un tas ir – tā ir ģeniāla.

Abonementa cena uz visām nodarbībām pieaugušajiem ir 70,00 Eur

Aicinām pieteikties neatkarīgi no to priekšzināšanām.
Pieteikties kino skolai iespējams līdz 21. janvārim. Vietu skaits ierobežots.

Pieteikties

Repertuārs