0

RPFF aicina iesniegt filmas 2023. gada programmai

Ziņas
image 82-_A735197.jpg

Rīgas Pasaules filmu festivāla 10 gadu jubilejai līdz 16. decembrim aicina iesniegt filmas par mīlestību.

Rīgas Pasaules filmu festivāla 10 gadu jubileja sniedz iespēju izcelt darbus, kas jo īpaši demonstrē kino mākslas fenomena spēku. Filmas, kas izbauda kino tehniku un pastarpināti mums atgādina, ko Jonas Meka rakstīja par kino vēsturi – tā ir vēsture, kas tapusi, draugiem sanākot kopā un darot to, ko viņi mīl.

Festivāla komanda šī gada programmā iekļaus filmas, kas pievēršas mīlestībai, uzdodot jautājumu – ko mēs varam uzzināt par apkārtējo pasauli no mīlestības perspektīvas. Kā filmas veidotas no mīlestības stāvokļa, ko tas paredz, kādi ir tā estētiskie apsvērumi un kāda ir skatītāja loma? Filmas, kas pēta veidus, kādos mīlestība tiek pieredzēta ārpus sociālo normu robežām, kā arī darbus, kas attēlo mīlestību kā vēlmi veidot kaut ko jaunu ar citu personu un kas filmas veidošanas procesā tiecas pasaulē sevi apzināties no jauna un piedzīvot atklāsmes, it kā ieraudzītu to pirmo reizi.

Šī gada festivāla tēma apskatīs mīlestību kā eksistenciālu stāvokli, kas paredz katra indivīda radošumu. Šajā stāvoklī “mīlēt” apzīmē vēlmi un centienus radīt kaut ko skaistu kopā ar citādo filmas varoni. Mīlot citādais paliek nepilnīgi atklāts. Citādajam ir jāpaliek neizprotamam un neskaidram, jo uzdevums ir nevis to saprast, bet pievērst uzmanību tā skaistumam. Festivāla programmā mīlestība būs tā enerģija, kas veido attiecības un piedāvā savādāku skatījumu nekā jēdziens "kultūra".

Atlasīto filmu programma tiks izziņota 2023. gada martā. Festivāls norisināsies no 27. līdz 30. aprīlim kinoteātrī “Kino Bize”.

Vairāk par filmu iesniegšanu skatiet šeit.

Publicēts: 11.09.2022.Atpakaļ uz aktualitātēm

Repertuārs