0

RPFF svin 10 gadu jubileju ar tēmu “Mīlestība”

Ziņas
image 116-_A737468.jpg

Rīgas Pasaules filmu festivāla 2023 tēma ir mīlestība. Festivāls norisināsies no 27. līdz 30. aprīlim kinoteātrī “Kino Bize”.

Šis būs Rīgas Pasaules filmu festivāla 10. gads, uzsākot starptautiskas raudzes dokumentālo filmu festivālu 2013. gadā. 10 gadu svinības sniedz iespēju izcelt darbus, kas jo īpaši demonstrē kino mākslas fenomena spēku. Filmas, kas izbauda kino tehniku un pastarpināti mums atgādina, ko Jonas Meka rakstīja par kino vēsturi – tā ir vēsture, kas tapusi, draugiem sanākot kopā un darot to, ko viņi mīl.

Festivāla komanda šī gada programmā iekļaus filmas, kas pievēršas mīlestībai, uzdodot jautājumu – ko mēs varam uzzināt par apkārtējo pasauli no mīlestības perspektīvas. Tā būs tā enerģija programmā atlasītajos kinodarbos, kas veido savstarpējās attiecības un piedāvā savādāku skatījumu uz apkārtējo pasauli. Kā filmas veidotas no mīlestības stāvokļa, ko tas paredz, kādi ir tā estētiskie apsvērumi un kāda ir skatītāja loma? Filmas, kas pēta veidus, kādos mīlestība tiek pieredzēta ārpus sociālo normu robežām, kā arī darbus, kas rosina domāt par filmu veidošanu starp iesaistītajām personām kā procesu, kura rezultātā tiek radīta jauna atklāsme, it kā pasauli ieraudzītu pirmo reizi -  apgaismība kā filmas veidotājam un varoņiem, tā arī skatītājiem.

Rīgas Pasaules filmu festivāls ir ikgadējs dokumentālo filmu festivāls, kas pievēršas kino, etnogrāfijas un antropoloģijas attiecību izpētei. Festivāla ietvaros filmu veidotāji, interesenti, teorētiķi un plašāka publika caur dokumentālajām filmām pievēršas dažādiem sociālkulturāliem procesiem, filmu veidošanas un antropoloģijas vizualizēšanas aspektiem, kā arī kino kā medija iespējām nodot skatītājam pieredzi.

Festivālu rīko “Kino Bize” sadarbībā ar Latvijas Antropologu biedrību.

Publicēts: 09.09.2022.Atpakaļ uz aktualitātēm

Repertuārs