0

Apdzīvotais vulkāns

An Inhabited Volcano

7+

Dokumentāla

66 min

icon imbd

Ik pēc četrdesmit gadiem La Palma vulkāns Kanāriju salās aktivizējas. Filmas veidotāji, kuri nāk no La Palmas salas, bija cerējuši kādu dienu piedzīvot vulkāna izvirdumu, taču pat nenojauta, ka tas varētu sākties tikai divus kilometrus no viņu draugu mājām. Vulkāna izvirduma laikā draugi sazinās ar balss ziņām vairākus mēnešus. Balss ziņu ieraksti starp draugiem un salas ainavas atklāj gan traģēdiju, gan ārkārtīgi žilbinošu un hipnotisku dabas fenomenu.

"Filmā ir arī epizode, kurā kundze gados pa vidu ikdienas darbiem atceras iepriekšējos vulkāna izvirdumus, kaut arī dabīgs, nepieradināms nezvērs rēc pāris kilometru attālumā –  baiss briesmonis, ar kuru iedzīvotājiem ir jāsadzīvo, vienam otru atbalstot par spīti grūtībām." (Alfonso Rivera, Cineuropa)

Svaigs un oriģināls darbs, kurš būtībā stāsta par dzīvi, kādu mēs pašlaik dzīvojam – katastrofu vērošana no mājām, virtuāli sazinoties ar citiem. Filma ne tikai apskata vienu no iespējamies dzīves veidiem, bet dzīve pavisam tieši atklājas iespaidīgā, vizuālā formā.

Pēc filmas sarunu ar režisoru vadīs antropoloģe Aliki Švandere.

Režisors:

David Pantaleón, Jose Víctor Fuentes

Gads:

2023

Valsts:

ES

Valoda:

ES

Subtitri:

LV, EN

  • STILL_07_AN INHABITED VOLCANO.jpeg
  • STILL_03_AN INHABITED VOLCANO.jpeg
  • STILL_04_AN INHABITED VOLCANO.jpg
  • STILL_06_AN INHABITED VOLCANO.jpeg

Repertuārs