0

Kaut kāda saistība ar mūri

Something to Do with the Wall

7+

Dokumentāla

90 min

icon imbd

1986. gadā Ross Makelvijs un Merilina Levina veidoja filmu par Berlīnes mūra 25. gadadienu un cilvēkiem – aktīvistiem, māksliniekiem, tūristiem, ģimenēm kemperos, kas mitinājās Aukstā kara simbola pakājē. Trīs gadus vēlāk, kad sākotnējā filmas iecere tuvojās noslēgumam, mūris tika nojaukts. Makelvijs un Levina atgriezās Berlīnē, lai iemūžinātu radikāli atšķirīgo atmosfēru atkalapvienotajā pilsētā, uz kuru visa pasaule skrēja pēc neliela dzelzsbetona suvenīra.

11. Rīgas Pasaules filmu festivāla galvenais viesis ir slavenais amerikāņu dokumentālā kino režisors un Hārvardas Universitātes profesors Ross Makelvijs (Ross McElwee). Šī gada festivāla programmā no 25. līdz 28. aprīlim iekļausim četru filmu retrospekciju ar jautājumu un atbilžu sesijām klātienē pēc seansiem.

Makelvijs apguva dokumentālo kino cinéma vérité laikmeta sākumā. Viņa filmas apskata tādas universālas tēmas kā vecāku attiecības ar bērniem, attiecības ģimenē un paaudžu konfliktus, eksistenciālus jautājumus par dzīvi un nāvi, kā arī mīlestību uz kustīgo attēlu kā mierinājumu, pieredzot zaudējumu un nāvi. Stāstījuma fonā viņš iepazīstina ar raksturīgajiem naratīviem no ASV dienvidiem, kurus vajā atmiņas par pilsoņu karu, nacionāllepnums un konservatīvisms.

Režisors:

Ross McElwee

Gads:

1991

Valsts:

US

Valoda:

EN

Subtitri:

LV

  • principal_65_2146a.jpg
  • image_1066.jpg

Repertuārs