0

Nenoteikts laiks

Time Indefinite

7+

Dokumentāla

114 min

icon imbd

Četrdesmit gadus vecajam dokumentālo filmu režisoram Rosam Makelvijam ir tieksme filmēt visu savā apkārtnē. Pēc paziņojuma par gaidāmajām laulībām ar savu filmu veidošanas partneri Merilinu Levinu, Makelvijs ieslēdz kameru, lai filmētu dzīvi tās jaunajā posmā.

Tēva un vecmāmiņas nāve, laulības un dēla piedzimšana. Ģimenes dzīve un tās šķietami nenozīmīgie mirkļi, kas bieži vien izrādās ļoti svarīgi. Ar melnu humoru un dziļu patosu "Nenoteikts laiks" ir vietas un filmas varoņu hronika, kas atspoguļo visplašāko cilvēcisko emociju gammu.

Pēc filmas sarunu ar režisoru vadīs kino režisors Staņislavs Tokalovs.

11. Rīgas Pasaules filmu festivāla galvenais viesis ir slavenais amerikāņu dokumentālā kino režisors un Hārvardas Universitātes profesors Ross Makelvijs (Ross McElwee). Šī gada festivāla programmā no 25. līdz 28. aprīlim iekļausim četru filmu retrospekciju ar jautājumu un atbilžu sesijām klātienē pēc seansiem.

Makelvijs apguva dokumentālo kino cinéma vérité laikmeta sākumā. Viņa filmas apskata tādas universālas tēmas kā vecāku attiecības ar bērniem, attiecības ģimenē un paaudžu konfliktus, eksistenciālus jautājumus par dzīvi un nāvi, kā arī mīlestību uz kustīgo attēlu kā mierinājumu, pieredzot zaudējumu un nāvi. Stāstījuma fonā viņš iepazīstina ar raksturīgajiem naratīviem no ASV dienvidiem, kurus vajā atmiņas par pilsoņu karu, nacionāllepnums un konservatīvisms.

Režisors:

Ross McElwee

Gads:

1993

Valsts:

US

Valoda:

EN

Subtitri:

LV

  • timeindefinite_jan2005.jpg
  • time-indefinite.jpeg
  • timeindefinite_poisson.jpg

Repertuārs