0

RPFF īsfilmas - Transformācijas

RPFF Short Films - Transformation

7+

Dokumentāla

69 min

icon imbd

Programmu "Transformācijas" veido īsfilmas, kurās galvenā uzmanība pievērsta mūsdienu cilvēka dzīvei un tās sekām, tās radītajiem atkritumiem un dabai. Šīs filmas ir par tikšanos ar mūsu pasauli aci pret aci. Mēs skatāmies uz ainavām, dabiskām un cilvēka radītām vidēm, mežiem un izgāztuvēm. Dažkārt mēs neatpazīstam visus elementus, bet saprotam, ka tā ir dzīve – dzīve miniatūrā, dzīve tuvplānā, dzīve, kas rodas, uzmanīgi skatoties.

PROGRAMMA:

SKVĒRS KUBĀ
Una Plaza en Cuba, Joana Claude, BR, 8 min.

Lai uzturētu kontaktu ar cilvēkiem, jādodas ārpus salas. No šīs ikdienas pārvietošanās rodas pārdomas par realitāti, kas savijas starp fizisko un virtuālo ķermeni.

ACI PRET ACI
Eye to Eye, Siri Linn Brandsøy, Lasse Huldt Pedersen, NO, 24 min.

Mēs visu laiku kontaktējamies ar citiem cilvēkiem, bet reti ar citām sugām. Šī poētiskā dabas dokumentālā filma aizved ceļojumā no Norvēģijas rietumu piekrastes līdz taigas mežiem austrumos.

VALŪTA IZGĀZTUVĒ
The Currency – Sensing 1 Agbogbloshie, Elom 20ce, Musquiqui Chihying, Gregor Kasper, DE, 17 min.

"Agbogbloshie" ir viena no pasaulē lielākajām e-atkritumu pārstrādes vietām Akras centrā. Atkritumi tiek izjaukti un sadedzināti, lai atgrieztu to metālus rūpnieciskās pārstrādes ciklos. Starp tiem ir novērotājs, kurš pēta šo vietu kā sarežģītu globālo ekonomisko, sociālo, varas politisko un tehnoloģisko procesu saskarsmes punktu.

LAULĪBAS AR JŪRU
We Marry You, O Sea as a Sign of True and Perpetual Dominion, Sonia Levy, UK, 20 min.

Filma pēta Venēciju "no apakšas", iedziļinoties pilsētas zemūdens bioģeomorfoloģijā un tās bieži pieminētajā militāri politiskajā vēsturē. Ar zemūdens filmēšanas un arhīvu fotogrāfiju palīdzību filma izgaismo industriālo transformāciju no Musolīni laikiem.

Režisors:

Gads:

Valsts:

Valoda:

Subtitri:

EN

  • Photo 1 vlcsnap-2023-07-03-20h57m12s850.jpg
  • Photo 6 yeblikk_Lasse_pa_vandring_STILLS_BTS_low.jpg
  • Photo 6 TheCurrencySensing1Agbogbloshie_FilmStill-7_XizhuangVGBildkunst2023_WEB.jpg
  • ed6a0628b6-poster.jpg

Repertuārs