0

Šērmana maršs

Sherman's March

7+

Dokumentāla

157 min

icon imbd

Dokumentālā kino režisors Ross Makelvijs vēlas uzņemt filmu par ģenerāļa Šērmana gājienu uz jūru Amerikas pilsoņu kara beigās, taču viņa uzmanību arvien novirza paša mīlas dzīve.

"Šērmana maršs" ieguvusi Sandensas kinofestivāla balvu par labāko dokumentālo filmu, kā arī 2000. gadā atlasīta saglabāšanai ASV Kongresa bibliotēkā kā kulturāli, vēsturiski, estētiski nozīmīga filma.

Pēc filmas sarunu ar režisoru vadīs filmu producents Uldis Cekulis.

11. Rīgas Pasaules filmu festivāla galvenais viesis ir slavenais amerikāņu dokumentālā kino režisors un Hārvardas Universitātes profesors Ross Makelvijs (Ross McElwee). Šī gada festivāla programmā no 25. līdz 28. aprīlim iekļausim četru filmu retrospekciju ar jautājumu un atbilžu sesijām klātienē pēc seansiem.

Makelvijs apguva dokumentālo kino cinéma vérité laikmeta sākumā. Viņa filmas apskata tādas universālas tēmas kā vecāku attiecības ar bērniem, attiecības ģimenē un paaudžu konfliktus, eksistenciālus jautājumus par dzīvi un nāvi, kā arī mīlestību uz kustīgo attēlu kā mierinājumu, pieredzot zaudējumu un nāvi. Stāstījuma fonā viņš iepazīstina ar raksturīgajiem naratīviem no ASV dienvidiem, kurus vajā atmiņas par pilsoņu karu, nacionāllepnums un konservatīvisms.

Režisors:

Ross McElwee

Gads:

1985

Valsts:

US

Valoda:

EN

Subtitri:

LV

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Repertuārs