0

Spožās lapas

Bright Leaves

7+

Dokumentāla

107 min

icon imbd

Režisora Rosa Makelvija ģimenes leģenda vēsta, ka Holivudas melodrāma "Spožā lapa" ar Geriju Kūperu 19. gadsimta tabakas audzētāja lomā ir balstīta Makelvija vecvectēva dzīvē, kurš radīja tabakas zīmolu "Bull Durham".

Mazliet mistērijas un detektīva un mazliet ģimenes filmas – izcilā un nereti smieklīgā dokumentālā filma pēta skaudro likteņa pavērsienu, kā rezultātā daži no tabakas ir iekrājuši lielu bagātību, bet citi – no tās miruši. Makelvijs atgriežas mājās, Ziemeļkarolīnas tabakas audzēšanas zemē, lai iztaujātu par kādu ģimenes intrigu: viņa vecvectēvs, kurš izstrādāja "Bull Durham" tabakas formulu, būtu kļuvis bagāts, ja Džeimss Djūks nebūtu formulu nozadzis.

11. Rīgas Pasaules filmu festivāla galvenais viesis ir slavenais amerikāņu dokumentālā kino režisors un Hārvardas Universitātes profesors Ross Makelvijs (Ross McElwee). Šī gada festivāla programmā no 25. līdz 28. aprīlim iekļausim četru filmu retrospekciju ar jautājumu un atbilžu sesijām klātienē pēc seansiem.

Makelvijs apguva dokumentālo kino cinéma vérité laikmeta sākumā. Viņa filmas apskata tādas universālas tēmas kā vecāku attiecības ar bērniem, attiecības ģimenē un paaudžu konfliktus, eksistenciālus jautājumus par dzīvi un nāvi, kā arī mīlestību uz kustīgo attēlu kā mierinājumu, pieredzot zaudējumu un nāvi. Stāstījuma fonā viņš iepazīstina ar raksturīgajiem naratīviem no ASV dienvidiem, kurus vajā atmiņas par pilsoņu karu, nacionāllepnums un konservatīvisms.

Režisors:

Ross McElwee

Gads:

2003

Valsts:

US

Valoda:

EN

Subtitri:

LV

  • bright leaves1.jpg
  • bright leaves5.jpg
  • bright leaves3.jpg
  • bright leaves4.jpg

Repertuārs