0

Kolektīvs

Collective

12+

Drāma, komēdija

70 min

icon imbd

"Kolektīvs" ir dramēdijas žanra antoloģija no četrām īsfilmām, kuras stāsta par Dziesmu un Deju svētku kustības cilvēcīgo daļu. Scenārijs balstīts patiesos notikumos, jo reālā dzīve ir krāšņāka par jebkuru kino scenāriju. Katrai īsfilmai ir viens centrālais notikums jeb stāsts, kā arī viens vai vairāki galvenie varoņi, kuri stāsta laikā kaut ko saprot vai – tieši otrādi – beigās vairs nesaprot neko. Katru īsfilmu veido cits režisors ar savu neatkārtojamu rokrakstu – Aiks Karapetjans, Edgars Kaupers, Oskars Rupenheits, Aivars Čivzelis, bet aizkadru īsfilmu veidojis Māris Lagzdiņš.

DEGSME
Rež. Aiks Karapetjans, 12 min.

"Degsme" ir stāsts par Austrālijas latvieti, kurš viens pats atbraucis uz Latviju, jo vēlas piedalīties deju lielkoncertā Dziesmu svētkos. Viņam izdodas pierunāt kolektīva vadītāju ļaut dejot svētkos, bet pēc tam notikumi izvēršas neparedzami. Režisē Aiks Karapetjans.

GAISMAS PILS
Rež. Edgars Kaupers, 12 min.

"Gaismas pils" no režisora Edgara Kaupera stāsta par 1985. gadu, kad Haralds Mednis ir atstādināts no virsdiriģenta amata, bet koris viņu izsauc no skatītāju rindām nodiriģēt no programmas svītroto "Gaismas pili". Kas pa šo laiku notiek televīzijas busiņā un čekistu kabinetos – tas ir reālā laikā izstāstīts vēsturisks pavērsiens Atmodas pašos sākumos. 

FROLOVAS METODE
Rež. Oskars Rupenheits, 17 min.

"Frolovas metode" no komēdiju meistara Oskara Rupenheita stāstīs par jaunu diriģentu, kuru pirms skates pārņēmis nevaldāms satraukums – rokas trīc tā, ka nav iespējams diriģēt. Par laimi, ir risinājums, kuru zina vecā klavieru skaņotāja Frolova – viņas zināšanas izglābušas diriģentus jau vairākās paaudzēs.

MAUKURS UN ZIVS
Rež. Papa Chi (Aivars Čivzelis), 17 min.

Režisors Papa Chi radījis patiesos notikumos iedvesmotu romantisku komēdiju “Maukurs un Zivs”, kuras sižets risinās koristiem labi zināmos apstākļos. Tuvojas skate un, kā tas bieži notiek, korī trūkst vīru balsu, tāpēc diriģents nopērk kādu profesionālu dziedātāju, Mūzikas akadēmijas absolventu. Koristi viņu nicīgi apsaukā, bet diplomētais mūziķis pats augstprātīgi nonievā koristu dziedātprasmi

AIZKADRU EPIZODE
Rež. Māris Lagzdiņš, 15 min.

Noslēgumā kino skatītājus gaidīs arī piektā epizode – ekskluzīvs ieskats "Kolektīva" tapšanā, kuru veido studijas "fonFilms" režisors Māris Lagzdiņš.

Režisors:

-

Aktieri:

-

Gads:

2023

Valsts:

LV

Valoda:

LV

  • kolektīvs_02.jpg
  • kolektīvs_15.jpg
  • kolektīvs_07.jpg
  • kolektīvs_17.jpg

Repertuārs