0

Pieci centimetri sekundē

5 Centimeters Per Second

12+

Drāma, romantika

63 min

icon imbd

"Pieci centimetri sekundē" ir aizkustinoša filma par pirmo mīlestību, zaudētām iespējām un neatbildētām jutām, kas norisinās trīs īsos stāstos uz krāšņo Japānas ainavu fona.

Pēc sākumskolas absolvēšanas tuvi draugi Takaki un Akari ir spiesti šķirties, jo Akari brauc prom. Turpmāk viņi var sazināties un dalīties ar savām jūtām tikai vēstulēs. Laika gaitā attālums viņu starpā arvien palielinās, un iespēja būt kopā paliek arvien nesasniedzamāka.

Makoto Šinkai savā unikālajā stilā pēta mūžīgo iemīlēšanās tematu — no prieka par gaidāmu tikšanos līdz lauztai sirdij. Filma atklāj skatītājiem dzīvei pietuvinātu pieaugšanas stāstu ar reālistiskiem varoņiem, atpazīstamām situācijām un saldi rūgtenu gaisotni.

Melanholija un ilgas pēc zaudētā un nesasniedzamā caurstrāvo ikvienu Šinkai veidotās animācijas kadru, lai tās būtu ikdienas dzīves ainas vai gandrīz fotogrāfiskā kvalitātē atveidoti pilsētu, lauku, jūru un debesu attēli. Filmas nosaukums "Pieci centimetri sekundē" norāda uz sakuras ziedlapiņu krišanas ātrumu, simbolizējot galveno varoņu ceļus, kas virzās katrs uz savu pusi, kā arī dzīves un mīlestības īslaicīgumu.

Režisors:

Makoto Shinkai

Gads:

2007

Valsts:

JP

Valoda:

JP

Subtitri:

LV, EN

Seansi

  • MV5BZDc2YTA2YTQtNjY1NC00MjZiLWIyMTMtNTU2OGJhOThjNmRmXkEyXkFqcGdeQXVyNTIwMzg4NzA@._V1_.jpg
  • MV5BMmI4M2I4MjgtMTdiZC00MjhiLWJjZjgtMDMwOTlkYWY2YzQ1XkEyXkFqcGdeQXVyMTE0MzQwMjgz._V1_.jpg
  • 5cmPerSecond_02.jpg
  • 5cmPerSecond_07.jpg

Repertuārs